Standuri virtuale / Virtual stands

Catalog Rezultate/Results INFOINVENT-2021
- Postere/Posters - Video - Monografie/Monograph
Nr. Participanţi/Participants Exponate/Exhibits
1 A BETTER LIFE SOLUTIONS SRL
Medal
  • Menţiunea „Produs inovativ de succes”
Compartimentul IV / Part IV: 4.1. iSentinel® IA – sistemul inteligent adaptativ de protecție și avertizare seismică / iSentinel® IA – intelligent adaptive seismic protection and warning system ( )
2 Academia Forțelor Terestre „Nicolae Bălcescu” din Sibiu (RO)
Medal
Compartimentul I / Part I:
3 Agenția Națională pentru Sănătate Publică
Medal Medal Medal Medal Medal
Compartimentul I / Part I: Compartimentul II / Part II: Compartimentul III / Part III: Compartimentul IV / Part IV:
4 Arghirescu Marius, România
Medal Medal
Compartimentul I / Part I:
5 Asociația „Societatea Inventatorilor din Banat” (RO)
Medal
Compartimentul I / Part I:
B 78. EXPOREMARC ( )
6 Asociația Inventatorilor din China / CHINA ASSOCIATION OF INVENTIONS (CH)
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal
Medal Medal
  • Trophy „Most Successful industrial design”
  • Trophy “Most Representative Participation in the Exhibition”
Compartimentul I / Part I: Compartimentul II / Part II: Compartimentul III / Part III: Compartimentul V / Part V:
7 Bandalac Bianca, Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”, Chișinău (MD)
Medal
Compartimentul V / Part V:
8 Centrul de Creație Tehnică pentru copii și adolescenți „Politehnic”
Medal
Compartimentul III / Part III:
9 Școala Profesională nr.6 din Chișinău
Medal Medal
Compartimentul III / Part III:
10 Colegiul Tehnologic din Chișinău
Medal Medal Medal Medal Medal
  • Trofeul „Cel mai iscusit meșteșugar”
Compartimentul I / Part I: Compartimentul III / Part III: Compartimentul V / Part V:
11 Forumul Inventatorilor Români (RO)
Medal
Compartimentul I / Part I:
12 Grădina Botanică Națională (Institut) „Alexandru Ciubotaru” (MD)
Medal Medal Medal Medal Medal
Medal Medal Medal
Medal
Compartimentul I / Part I: Compartimentul IV / Part IV: Compartimentul V / Part V:
13 Institutul de Chimie (MD)
Medal Medal Medal Medal
Medal Medal Medal
Medal Medal Medal
Compartimentul I / Part I: Compartimentul II / Part II:
14 Institutul de Energetică (MD)
Medal Medal Medal Medal
Compartimentul I / Part I:
15 Institutul de Fitotehnie Porumbeni (MD)
Medal Medal
  • Trofeul „Cel mai de succes soi de plantă”
Compartimentul I / Part I:
16 Institutul de Fizică Aplicată
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal
  • Trofeul „Cel mai bun proiect de cercetare realizat de tineri”
Compartimentul I / Part I: Compartimentul II / Part II:
17 Institutul de Fiziologie şi Sanocreatologie
Medal Medal Medal Medal Medal
  • Trofeul Organizaţiei Mondiale a Proprietăţii Intelectuale (OMPI) în domeniul proprietăţii intelectuale pentru Întreprinderi
Compartimentul I / Part I:
18 Institutul de Genetică, Fiziologie și Protecție a Plantelor (MD)
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal
Compartimentul I / Part I:
19 Institutul de Inginerie Electronica și Nanotehnologii „D. Ghiţu”
Medal Medal Medal Medal Medal Medal
  • Menţiunea „Produs inovativ de succes”
Compartimentul I / Part I: Compartimentul II / Part II: Compartimentul IV / Part IV:
20 Institutul de Matematică și Informatică „Vladimir Andrunachievici” (MD)
Medal Medal
Compartimentul II / Part II:
21 Institutul de Microbiologie și Biotehnologie (MD)
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal
  • Trofeul AȘM „Cea mai bună creație a tinerilor”
Compartimentul I / Part I: Compartimentul III / Part III:
22 Institutul Național de Cercetare si Dezvoltare în Construcții, IINCD URBAN-INCERC, România
Medal Medal Medal Medal
Compartimentul II / Part II:
23 Institutul Național de Cercetare –Dezvoltare pentru Mașini și Instalații destinate Agriculturii și Industriei Alimentare – INMA București (RO)
Medal Medal Medal Medal
Medal Medal Medal
Medal Medal Medal Medal Medal
Compartimentul I / Part I:
24 Institutul Național de Cercetare–Dezvoltare pentru Tehnologii Izotopice și Moleculare, Cluj–Napoca (RO)
Medal Medal
Compartimentul I / Part I:
25 Institutul National pentru Fizica Laserilor, Plasmei și Radiației, Măgurele (RO)
Medal Medal Medal
Compartimentul I / Part I:
26 Institutul Ştiinţifico-Practic de Horticultură și Tehnologii Alimentare, IP (MD)
Medal Medal Medal Medal Medal
Compartimentul I / Part I:
27 Institutul Științifico-Practic de Biotehnologii în Zootehnie și Medicină Veterinară (MD)
Medal Medal Medal Medal
Compartimentul I / Part I:
28 Institutul de Zoologie, IP (MD)
Medal Medal Medal Medal
Compartimentul I / Part I: Compartimentul II / Part II:
29 Iuroaea Gheorghe (RO)
Medal
  • Trofeul „Cel mai de succes soi de plantă”
Compartimentul I / Part I:
30 Liceul Teoretic ,,Universul”, IP, Chișinău (MD)
Medal Medal
  • Trofeul „Cel mai ingenios elev inovator”
Compartimentul III / Part III:
31 STIPAN ORČIĆ, CROAȚIA (HR)
Medal Medal Medal
Compartimentul II / Part II:
32 Universitatea Agrară de Stat din Moldova (MD)
Medal Medal Medal
Compartimentul I / Part I:
33 Universitatea „Dunărea de Jos” din Galați (RO)
Medal Medal Medal
Compartimentul IV / Part IV:
34 Universitatea „Lucian Blaga” din Sibiu (RO)
Medal Medal
Compartimentul II / Part II:
35 Universitatea Politehnica București (RO)
Medal Medal Medal Medal
Compartimentul I / Part I:
36 Universitatea Politehnica Timișoara (RO)
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal
Medal Medal Medal Medal Medal
  • Trophy „Best Innovation and Technology Transfer Project”
Compartimentul I / Part I: Compartimentul II / Part II: Compartimentul III / Part III:
3.34. Clos Dress ( )
Compartimentul IV / Part IV: Compartimentul V / Part V:
37 Universitatea de Stat „Alecu Russo” din Bălți (MD)
Medal
Compartimentul I / Part I:
38 Universitatea de Stat de Medicină și Farmacie „Nicolae Testemițanu” din Republica Moldova (MD)
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal
  • Premiul Guvernului Republicii Moldova „Inventator remarcabil” / Acad. GHEORGHE ŢÎBÎRNĂ /
  • Medalia de aur a OMPI pentru Inventatori / dr.hab. GHEORGHE ANGHELICI/
  • Trofeul „Cea mai bună invenţie creată de o femeie inventator”
  • Trofeul „Cea mai bună invenţie creată de un tânăr inventator”
Compartimentul I / Part I: Compartimentul II / Part II: Compartimentul III / Part III:
3.10. VEN’scope V.1 ( )
Compartimentul V / Part V:
39 Universitatea de Medicină și Farmacie „Carol Davila” București (RO)
Medal
Compartimentul I / Part I:
40 Universitatea de Stat din Moldova (MD)
Medal Medal Medal Medal Medal
Medal Medal Medal Medal
Medal Medal Medal Medal Medal Medal
  • Premiul Mare al AGEPI „Cea mai bună invenţie”
Compartimentul I / Part I: Compartimentul II / Part II: Compartimentul IV / Part IV: Compartimentul V / Part V:
41 Universitatea Tehnică a Moldovei (MD)
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal
  • Trofeul „Cel mai reuşit design industrial”
  • Trofeul „Cea mai bună creație a tinerilor”
Compartimentul I / Part I: Compartimentul II / Part II: Compartimentul III / Part III: Compartimentul IV / Part IV: Compartimentul V / Part V:
5.21. CHIȘINĂU ( )
42 Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca (RO)
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal
  • Trofeul „Cea mai reprezentativă participare la expoziţie”
  • Trophy “Best Creation of Youth”
Compartimentul I / Part I: Compartimentul II / Part II: Compartimentul III / Part III:
43 SRL PRINTLAB (MD)
Medal
  • Menţiunea „Cea mai inovativă întreprindere din sectorul IMM”
Compartimentul IV / Part IV:
44 MANUEL ROXAS SENIOR HIGH SCHOOL – Phillipines
Medal
  • Trophy „The best research project carried aut by young people”
Compartimentul II / Part II:
45 SEKOLAH KEBANGSAAN SENA, PERLIS, MALAYSIA
Medal
  • Trophy “Most Ingenious Innovative Pupil”
Compartimentul III / Part III:
46 Synergistic Traffic Consultancy Pty. Ltd. - Australia
Medal
Compartimentul I / Part I:
47 INVENTION PRESENTED BY TISIAS-CANADA (CA) Clean Living Science (KR)
Medal
Compartimentul IV / Part IV:
48 University Malaysia Perlis (UniMAP)
Medal Medal
Compartimentul II / Part II: Compartimentul IV / Part IV:
49 Vietnam National University (VN)
Medal
Compartimentul IV / Part IV:
50 Vietnam National University, Hanoi, VIETNAM
Medal Medal Medal Medal Medal
Compartimentul III / Part III:
51 YOUNG-AN Mineral Tech Co., Ltd ( WIIPA )
Medal
Compartimentul I / Part I:

Organizator

Suntem alături de voi!

AGEPI

Parteneri

Sincere mulțumiri partenerilor noștri!

mec.gov.md
mc.gov.md
ancd.gov.md
anacec.md

Parteneri asociați

WIPO
EPO
interreg-danube.eu
euproin
ue-project
euroinvent
proinvent.utcluj.ro
inventica